Czas wolny w Koronowie dla dwojga

we dwojeKoronowo – a ściślej mówiąc Jezioro Koronowskie – to jeden z piękniejszych zakątków Polski. Znalazło się ono nawet na 7 miejscu w rankingu 100 najbardziej atrakcyjnych turystycznie akwenów wodnych w Polsce. I to właśnie Zalew Koronowski oferuje najwięcej opcji ciekawego spędzenia czasu wolnego na tym obszarze. Dotyczy to zarówno całych rodzin, jak i osób, które pragną pobyć tylko we dwoje.
Jak mogą spędzić swój wolny czas?

Przede wszystkim powinni zadbać o właściwy wybór miejsca noclegowego. Najlepiej z dala od zgiełku i tłumów. Idealnie nadaje się do tego celu Rybakówka – klimatyczny pensjonat agroturystyczny w miejscowości Sokole Kuźnica. Oba te elementy tworzą bardzo roratnych zakątek nad samym Zalewem Koronowskim oraz na skraju Borów Tucholskich. O piękniejszy zachód słońca trudno w całym Koronowie. Wychodząc zaś wieczorem na spacer, można wysłuchać tu, całkowicie za darmo przepięknego koncertu świerszczy. Zakochani mogą też udać się na romantyczną przejażdżkę konną, korzystając ze znajdującej się w pobliżu stadniny lub spędzić wyjątkowe chwile w czasie lotem balonem. Rejsy Brdą również mogą umilić im wspólne chwile.

Jeśli zakochani są zwolennikami aktywnego spędzania czasu wolnego, czekają na nich przebogate krajobrazowo gęste lasy Borów Tucholskich. Wystarczy wybrać się na dłuższy spacer – koniecznie z modnymi „kijkami”. Na zakochanych – aktywnych czeka również Tucholski Park Krajobrazowy gwarantujący niezapomniany relaks z wielką przyrodą w tle. Miło i aktywnie mogą oni też spędzić swój czas korzystając ze sprzętu wodnego typu rowery wodne. Wypożyczalnie tego typu sprzętu znajdują się na obszarze całego Zalewu Koronowskiego w przystaniach.

Miłośnicy historii również mogą połączyć swój romantyczny wyjazd ze swoją pasją. W jaki sposób? Chociażby udając się na Wzgórze Łokietka, gdzie według zapisów miejscowych, król otrzymał swoje insygnia i tytuł. Na nich czeka także niezwykły skansen w Stopce – to niewielka wieś tuż przed samym Koronowem. Miejsce o tyle niezwyczajne, że można w nim nie tylko zobaczyć na własne oczy i dotknąć zabytkowych sprzętów jak radło czy instrumenty muzyczne, ale również bardzo smacznie zjeść.
Zaprezentowane powyżej sposoby na czas wolny dla dwojga w Koronowie, to jedynie kilka z możliwych propozycji. Jest ich o wiele więcej. Wszystko zależy jednak od osobistych preferencji, zainteresowań czy potrzeb. Jedno jest jednak pewne – Koronowo idealnie nadaje się na romantyczny wypad dla dwojga. Na pewno nie będą oni narzekać tu na nudę.

Dodaj komentarz