Czy warto jechać do Koronowa?

Czy warto jechać do koronowaPlanując udane wakacje czy chociażby weekendowy wypoczynek, dobrze jest odpowiednio wcześniej zorientować się w ofercie turystycznej wybranego obszaru. Poznając jego zalety, jak i wady zyskujemy większą pewność, co do trafności swojego wyboru. Na liście miejscowości czy miejsc wartych naszej uwagi, nie powinno zabraknąć również Koronowa. Dlaczego warto tam pojechać?

Po pierwsze – piękno przyrody

I nie chodzi tu jedynie o walory krajobrazowe, ale w ogromnej mierze o wpływ, jaki może mieć – i ma – tamtejsza przyroda na nasze samopoczucie. Bliskość Borów Tucholskich czyli drugiego co do wielkości kompleksu leśnego w Polsce, sprawia, że już po jednym krótkim spacerze możemy poczuć przyjemny relaks i odprężenie. Należy przy tym nadmienić, że same Bory Tucholskie to kraina charakteryzująca się unikalnymi walorami przyrodniczymi oraz wyróżniająca się niepowtarzalnym krajobrazem. Bory stanowią też ostoję dla rzadkich okazów zwierząt i roślin.

Po drugie – zachęta do aktywnego spędzania czasu wolnego

Koronowo to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które całe dnie spędzają przed monitorem komputera i w dusznych biurach. Najwięcej okazji do aktywności daje im oczywiście malowniczy Zalew Koronowski. Nie brakuje na jego obszarze tras pod uprawianie turystyki rowerowej, pieszej, a w szczególności wodnej. Zwróćmy przy tym uwagę, że Zalew Koronowski jest reklamowany głównie, jako raj dla żeglarzy. U jego brzegów, znajdziemy wiele ośrodków wypoczynkowych z wypożyczalniami sprzętu wodnego – kajaki, rowery wodne itp.

Po trzecie – rozrywka dla każdego

Koronowo ma też to do siebie, że w jego ofercie nie brakuje propozycji, które spodobają się absolutnie każdemu. Obszary zarówno Borów, jak i Zalewu to miejsce, gdzie doskonale poczują się ichtiolodzy, ornitolodzy, grzybiarze i oczywiście fotografowie. Poza tym dobrze będą się tutaj bawić osoby, szukające relaksu przy nietypowej muzyce. Odwiedzając pobliskie Pieczyska w lipcu, mogą oni wziąć udział w Festiwalu Kapel Podwórkowych z całej Polski (!). Miłośnicy jachtingu również nie będą zawiedzeni. U przybrzeży Zalewu Koronowskiego znajduje się wiele przystani, które chętnie witają amatorów tego typu rozrywki wodnej.

Po czwarte – bliskość niezwykle atrakcyjnych miejscowości

Koronowo można też potraktować, jako bazę wypadową, po to by zobaczyć takie popularne miejscowości jak chociażby: Toruń, Malbork czy Bydgoszcz. Organizując sobie jednodniową wycieczkę do wybranej miejscowości, czynimy swój wyjazd do Koronowa jeszcze bardziej atrakcyjnym i ciekawym.

Po piąte – interesująca oferta noclegowa

Planując nawet krótki wyjazd do Koronowa – chociażby na kilka dni w celu zregenerowania – nie musimy się też martwić o miejsca noclegowe. Tych w Koronowie i jego okolicach nie brakuje. Są to zarówno ośrodki wypoczynkowe – działające cały rok; jak i malowniczo usytuowane ośrodki agroturystyczne – takie jak na przykład Rybakówka. Decydując się na to drugie rozwiązanie, skorzysta nie tylko nasz portfel, ale również ciało i umysł. Rybakówka położona jest, bowiem z dala od zgiełku i hałasu miastowego. Blisko wody oraz lasów gwarantuje przyjemny relaks i odprężenie dla całego organizmu. Czyste i świeże powietrze, dodatkowo wpływa pozytywnie na gości.

Dodaj komentarz