Imprezowe Koronowo

Imprezowe KoronowoChociaż główną atrakcję Koronowa stanowi akwen wodny, to w samym mieście również wiele się dzieje. Powoduje to, że kalendarz imprez Koronowo posiada bardzo rozbudowany. Śmiało można powiedzieć, że jest to miejsce, gdzie praktycznie zawsze dzieje się coś ciekawego. My skupimy się jednak na imprezach, które oferuje sezon letni.

Letnie Koronowo zaprasza!
Najbliższa planowana impreza letnia to XX Festiwal Kapel Podwórkowych. Wydarzenie będzie miało miejsce 09.sierpnia na plaży w Pieczyskach i potrwa do 10. sierpnia. Pierwszego dnia uczestnicy będą świadkami przesłuchań konkursowych. Po ogłoszeniu wyników, odbędzie się występ kapeli Koronowiacy. Drugi dzień odbędzie się w amfiteatrze. Wtedy też zwycięzcy otrzymają wyróżnienia i nagrody. Tego dnia na scenie wystąpią też wszyscy Laureaci konkursu. Wśród głosujących uczestników, też zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki. Drugie z planowanych wydarzeń to Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Koronowa. Impreza będzie miała miejsce 16 sierpnia na obszarze Przystani Klubu Żeglarskiego WIND w Romanowie. W czasie trwania Regat na uczestników czekają liczne gry i konkursy z nagrodami. Całość zakończy biesiada żeglarska z udziałem zespołu Własny Port.

To już było!
Nie tylko sierpień jest miesiącem, w którym coś ciekawego dzieje się w
Koronowie. Również lipiec obfituje w ciekawe propozycje. Jedną z nich jest XII Jarmark Cysterski i Bitwa z Krzyżakami pod Koronowem. Jest to cykliczne wydarzenie. Ma ono zawsze miejsce pod koniec lipca. W tym czasie uczestnicy mogą nie tylko podziwiać inscenizację bitwy pod Koronowem. Do ich dyspozycji są również inne atrakcje. Jak na przykład pokazy Legionu Rzymskiego RAPAX czy pokaz rycerzy konnych. W trakcie imprezy nie brakuje i religijnego akcentu – jest to msza św. Rycerska. Inne ciekawe wydarzenie o charakterze bardziej kulturalnym niż czysto rozrywkowym jest impreza zatytułowana Arie na plaży. W tym czasie można wziąć udział w koncertach dawanych przez solistów operetkowych. Wydarzenie odbywa się dwukrotnie – w lipcu oraz w sierpniu na plaży głównej w Pieczyskach.

Jednym słowem imprezowe Koronowo to atrakcje zarówno dla „ciała”, jak i ducha. Mogą z nich skorzystać zarówno młodzi, jak i nieco starsi turyści. Warto więc przed przyjazdem sprawdzić, jaki ma Koronowo kalendarz imprez, by móc urozmaicić swój pobyt w tym uroczym miejscu.

Dodaj komentarz