Integracyjne szkolenia z wykorzystaniem otaczającego nas terenu

paintballImprezy integracyjne poza firmą oraz miejscem zamieszkania, stają się coraz modniejsze. Ludzie na „obcym” terenie, czują się o wiele lepiej i stają się bardziej otwarci. Dlaczego? Bo każdy uczestnik ma wrażenie, że jest tak samo „świeży”, jak pozostali i musi liczyć na siebie oraz na swoich towarzyszy. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na integracyjną imprezę firmową niż Bory Tucholskie.
Po pierwsze – malownicze położenie
Lokalizacja obiektu, w którym nocuje grupa ludzi mających się lepiej poznać, by potem swobodniej pracować, ma ogromne znaczenie. I nie chodzi tu o infrastrukturę czyli bliskość do centrum miasta czy innych ważnych obiektów, a raczej o to, że im dalej od cywilizacji, tym lepiej. Natura sprzyja odprężeniu, a to z kolei przyczynia się do łatwiejszego nawiązywania relacji międzyludzkich. Gęste lasy tucholskie wraz z pobliskim akwenem (Zalew Koronowski) oraz wodami rzeki Brdy, zdają się wpisywać w te funkcje wręcz idealnie.
Po drugie – liczne atrakcje
Dobrze przygotowana impreza integracyjna, to również zróżnicowane atrakcje dla uczestników. Obszar czy teren, o jakim mowa obfituje wręcz w liczne tego typu propozycje. Uczestnikom można zaproponować wypoczynek połączony z rekreacją, bądź też skupić się na samej rekreacji aktywnej. Zajęcia integracyjne mogą odbywać się na lądzie np.: bieg na orientację, rozgrywki paintball czy zabawa w podchody (marsz wyznaczoną trasą do celu, gdzie ukryty jest jakiś „skarb”. W trakcie marszu uczestnicy muszą znaleźć odpowiednią ilość listów z zadaniami do wykonania.) Można je także przenieść na wodę np.: spływ kajakowy malowniczą doliną Brdy czy wyścigi na Jeziorze Koronowskim lub… łowienie ryb na czas. Takie zajęcia z rywalizacją w tle, mogą być przeplatane z typowo relaksacyjnymi czynnościami jak chociażby lot balonem, przejażdżka konna, udział w polowaniu czy wycieczki rowerowe po okolicy lub wycieczki po Jeziorze Koronowskim.
Po trzecie – niedrogie noclegi
Niezbyt wygórowana cena za pobyt, to również ważny aspekt dla każdego, kto chce przygotować firmowy wyjazd integracyjny. Dlatego też, organizatorzy bardzo chętnie wybierają te obiekty, które oferują im specjalne zniżki. Rybakówka posiada również w swojej ofercie takie rozwiązania. Ponadto ośrodek jest doskonale przygotowany na podjęcie gościa biznesowego.

Dodaj komentarz