Za co lubimy Koronowo?

kajakKoronowo wraz z przyległymi do niego Borami Tucholskimi to doskonały pomysł zarówno na krótki wyjazd, jak i na dłuższy wakacyjny pobyt. Miejsce to ma turystom wiele do zaoferowania. Zobacz, za co można pokochać Koronowo.
Miejsce dla każdego
Największą zaletą tego zakątka Polski jest jego uniwersalizm. Oznacza to, że każdy bez względu na swoje upodobania, znajdzie tu coś w sam raz dla siebie. Na obszarze Koronowa mogą odpocząć zarówno poszukiwacze mocnych wrażeń (na nich czekają m.in. spływy kajakowe Brdą), jak i lubujący się w bardziej spokojnych formach wypoczynku (przejażdżki powozami po okolicy). W Koronowie nie będą się też nudzili pasjonaci natury i przyrody. To dla nich otworem stoją między innymi całe Bory Tucholskie, a wraz z nimi bogaty świat fauny i flory. Na nudę nie będą tu mogli też narzekać zapaleni wędkarze i amatorzy żeglarstwa. Mogą tu również wypocząć wszyscy, którzy lubią poleniuchować trochę. Te wszystkie atrakcje zapewnia Zalew Koronowski, nad brzegiem, którego znajduje się pełno ośrodków wypoczynkowych, stanic wodnych, przystani, jak i plaż.
Świetna baza wypadowa
Na Koronowo można też spojrzeć z innej perspektywy. Otóż znajduje się ono w pobliżu takich miejscowości jak: Bydgoszcz, Toruń, Malbork, Ciechocinek czy Biskupin. To z kolei powoduje, że możemy je śmiało uczynić doskonałą bazą wypadową, a tym samym urozmaicić swój pobyt w Koronowie.
Niedrogie i wygodne noclegi
Sporą zaletą tego zakątka jest też dobra baza noclegowa. Dzięki czemu bez trudu znajdziemy nocleg, który będzie spełniał w 100% nasze potrzeby. Do naszej dyspozycji są tu między innymi piękne ośrodki czy też gospodarstwa agroturystyczne – jak chociażby malowniczo położona Rybakówka – oraz domki wypoczynkowe i pokoje gościnne. Przy czym większość z tych obiektów czynnych jest cały rok.
Mnóstwo oryginalnych atrakcji
Koronowo i jego okolice dają też możliwość zobaczenia na własne oczy, wielu interesujących obiektów. Wśród nich należy wymienić między innymi tajny bunkier z czasów zimnej wojny mieszczący się w Krąpiewie. Interesującym obiektem jest również – już dziś nieczynny – najwyższy w Europie most kolei wąskotorowej. Jego wysokość to 18m, a długość 120m. most ten liczy sobie ponad 100 lat istnienia. Innym przykładem ciekawej atrakcji turystycznej jest też prywatne muzeum, którego ekspozycję stanowią zgromadzone sprzęty, urządzenia oraz maszyny wykorzystywane 100lat temu w rolnictwie, jak i domostwach.
Ciekawe formy spędzania czasu wolnego
Koronowo to miejsce oferujące turystom wiele ciekawych opcji na spędzenie czasu wolnego. Mogą oni na przykład rejsy statkiem wycieczkowym po Zalewie Koronowskim. Godzina rejsu w czasie, którego zobaczymy najbardziej malownicze zakątki Koronowa, to jedyne 10zł od osoby. Inna równie ciekawa forma odpoczynku to loty balonem po okolicy.

Dodaj komentarz