Zabawy outdoorowe

wspinaczkaBory Tucholskie to miejsce niezwykłe. Nie tylko pod kątem bogactwa krajobrazowego, ale również pod względem możliwości spędzania czasu wolnego na ich obszarze. Tutaj doskonale mogą bawić się i wypoczywać zarówno całe rodziny, jak i grupy zaprzyjaźnionych ze sobą osób.
Bory Tucholskie sprzyjają też organizacji interesujących wyjazdów firmowych. Jest to obszar, na którym możliwa jest organizacja wspaniałych zabaw outdoorowych.

Zabawy outdoorowe to nic innego jak zajęcia sprawnościowe odbywające się na świeżym powietrzu o zróżnicowanym stopniu trudności. Do najbardziej popularnych zaliczane są takie dyscypliny jak: paintball, jazda samochodami terenowymi czy quadami, wędrówki i biegi na orientację, spływy kajakowe czy parki linowe. Na obszarze Borów Tucholskich możliwa jest organizacja, każdej z wymienionych tu zabaw outdoorowych.

Na przyjezdnych czeka m.in. park linkowy Hanza Pałac Rulewo ze zróżnicowanymi trasami na określonej wysokości. Pokonywanie toru przeszkód, pozwala na przełamanie swoich słabości i strachu. Wyrabia też sprawność manualną i koordynacyjną. Ośrodek może pochwalić się najnowocześniejszym systemem asekuracyjnym. Dodatkowo nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wyspecjalizowani instruktorzy gotowi spieszyć z pomocą w każdym przypadku.
Ze względu na fakt, iż Bory Tucholskie to największy obszar leśny na terenie Polski, nie brakuje tu również miejsc idealnych pod rozgrywki w paintball. Ośrodków, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu nie brakuje. Jeden z nich znajduje się w Czersku – niewielkiej miejscowości
Podobnie jest w przypadku wypożyczalni quadów czy samochodów terenowych. Tą niesamowicie ekscytującą formę rozrywki, można również zamienić w grę rywalizacyjną zespołową na przykład organizując przejazd na czas.
Niezwykle atrakcyjną formą zabawy outdoor może okazać się spływ kajakowy Wdą lub Brdą. Niektóre wypożyczalnie sprzętu wodnego mają też w swojej ofercie specjalną propozycję dla firm, czyli spływy firmowe. W trakcie nich współpracownicy uczą się współdziałania oraz sprawdzają na ile mogą zaufać drugiej osobie.

Przyjeżdżając w Bory Tucholskie jesienią, świetnym sposobem na ciekawą zabawę typu outdoor może być zbieranie grzybów na czas na określonym wcześniej terenie. Taka rozgrywka rywalizacyjna to również dobra okazja do popracowania nad swoją kondycją.

Dodaj komentarz